Показники реалізації освітньої програми

ПОКАЗНИКИ РЕАЛІЗАЦІЇ ОСВІТНЬОЇ ПРОГРАМИ.

Застосування  проблемних методів навчання, педагогіки співробітництва, здійснення диференційованого підходу до навчання та виховання дітей сприяли розвитку особистості дошкільника. Багато років колектив працює над тим, щоб дітям було весело, цікаво, затишно, адже головне – дати розкритися і ствердитися особистості малюка, подарувати їм щасливе дитинство. Аналіз результатів розвитку дітей дошкільного віку та їх особистісного зростання у 2019-2020 навчальному році свідчить про стабільну роботу педагогічного колективу та раціональне побудування освітнього та навчального процесу на підставі діагностики та індивідуально-диференційного підходу до дітей.

Метою досягнення дитиною-випускником СДНЗ №13 є виправлення вад мови та психологічного розвитку, досягнення ступеню компетентності, необхідного для її повноцінного функціонування в довкіллі та забезпечення гармонійного розвитку дітей. Організовуючи життєдіяльність дітей в нашому закладі обов’язково враховуємо:

• вікові та індивідуальні особливості кожної дитини та діагноз порушень;
  • сучасні тенденції в оновленні змісту дошкільної та початкової освіти та

навчально-виховних технологій;

• побажання батьків;

За наслідками комплексних, тематичних перевірок, діагностичних даних у всіх вікових групах відмічається удосконалення мовленнєвого,  та психологічного розвитку.

Моніторинг результатів за освітньою лінією Базового компоненту дошкільної освіти  «Дитина в соціумі» та програми «Дитина в дошкільні роки» показав, що рівень розвитку дітей зріс, вихователями проводиться систематична та планомірна робота.

Моніторинг результатів за освітньою лінією Базового компоненту дошкільної освіти «Дитина в природному довкіллі» та програми «Дитина в дошкільні роки»  зріс, особливо з розділу знань про тварин та рослини, а також у формування у дошкільнят еколого – доцільної поведінки в природі. вихователями проводиться систематична та планомірна робота.

Моніторинг результатів за освітньою лінією Базового компоненту дошкільної освіти «Дитина у світі культури» та програми «Дитина в дошкільні роки» теж зріс, особливо з розділу «Музика».

Моніторинг результатів за освітньою лінією Базового компоненту дошкільної освіти «Мовлення дитини» та програми «Дитина в дошкільні роки» залишається в основному на тому ж рівні, що і в минулому році. Але викликає занепокоєння розділ «Звукова культура мовлення»; у молодших групах та середній санаторній групі №2. Виявлені недоліки – необхідна допомога логопеда. У дітей вади з народження. Крім того, слабкі показники з розвитку з`язного мовлення. Необхідно звернути на це особливу увагу.

Моніторинг результатів за освітньою лінією Базового компоненту дошкільної освіти «Дитина в сенсорно – пізнавальному просторі» та програми «Дитина в дошкільні роки»  показав, що рівень досягнень дітей зріс. Особливо у дітей середнього та старшого дошкільного віку.

Моніторинг результатів  за освітньою лінією Базового компоненту дошкільної освіти «Гра дитини» та програми «Дитина в дошкільні роки»  знаходиться на рівні минулого року.

Моніторинг результатів за освітньою лінією Базового компоненту дошкільної освіти «Особистість дитини» та програми «Дитина в дошкільні роки» (розділ « фізичний розвиток») значно зріс в порівнянні з минулим роком.

Отже, в цілому на кінець 2019 – 2020 н. р. маємо наступні показники

група "Веселка"

О.Л."Особистість дитини фізичний розвиток"

О.Л."Особистість дитини розвиток особистості"

О.Л."дитина в сенсорно-пізнавальному просторі"

О.Л."Дитина у світі культури"

О.Л. "Дитина  у світі соціуму"

О.Л."Дитина у світі культури предметний світ"

О.Л. "Діяльність дитини"

20,0%

3,0%

4,0%

Аналіз результатів загального рівня компетентності дітей свідчать про достатню роботу педагогічного колективу по раціональній організації освітнього процесу. І у порівнянні з попереднім навчальним роком показники рівня засвоєння  програмового матеріалу дещо підвищилися  в середньому на 15 %, на жаль залишаючи ще великий процент низького рівня          (в середньому 25%). Це пояснюється тим, що наш дошкільний заклад виховує і навчає дітей з особливими потребами, для яких характерні зниження інтелекту, недостатність пізнавальних процесів, незрілість емоційно-вольової сфери. Тому було важливо, щоб за умови корекційного впливу суттєво підвищити рівень інтелектуального розвитку, на що були направленні зусилля всіх корекційних педагогів, практичного психолога, соціального педагога.

Виходячи з результатів оцінювання досягнень дітей за освітніми лініями, можна зробити висновки, що протягом року чітко простежується тенденція позитивної динаміки змін щодо підвищення рівня знань, умінь, навичок та ставлень дітей, тенденція позитивної динаміки змін кожної дитини. Це свідчить про те, що педагоги зуміли відшукати найефективніші для кожної дитини індивідуальні методи освітньо-виховної та корекційно-відновлювальної роботи.

Діти-випускники мають потенційні можливості в галузі розвитку пізнавальних процесів, сформовані навички навчальної діяльності. Більшість вихованців мають достатній рівень саморегуляції і самостійності, уміють слухати і виконувати вказівки дорослого, контролювати себе, оцінювати свої відповіді й відповіді однолітків.

Узагальнені результати психолого-педагогічного обстеження та рівень засвоєння вихованцями знань, розвиток їх умінь і навичок відповідно програмових вимог свідчать, що більшість дітей готові долати перші труднощі шкільного життя.

Аналіз підсумків 2019/2020 навчального року показав, що мети, поставленої на початку навчального року, щодо навчання, виховання, розвитку дітей в процесі діяльності було досягнуто.